DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI

demiryolu taşımacılığı

Demiryolu Taşımacılığı

Demiryolu  taşımacılığı, demir yolları üzerindeki merkezlere ağır ve hacimli yüklerin taşınması işleminin yapılmasıdır. Bu sebeple demiryolu  taşımacılığı, sınırlı bir taşımacılıktır ve buna göre tercih edilmelidir. Trenlerin hız kapasitesi ise taşımacılığın hız limitini belirler. Genelde diğer taşıma yöntemlerine göre daha yavaş ve süre olarak uzun olmasına rağmen ekonomiktir.

Demiryolu  taşımacılığı, ağır ve hacimli yüklerin daha düşük maliyetlerle yapılmasına olanak sağlayan bir taşımacılıktır. Uluslararası demiryolları kullanılarak, yurtdışına ve yurtdışından da yük taşımacılığı sağlanabilmektedir. Hava koşulları ve yük çeşitliliği düşünüldüğünde alternatiflerine oranla demiryolu  taşımacılığı daha ön plana çıkmaktadır. YLC Trans olarak taşımacılık sektöründe tercih edilen firmaların başında gelmekteyiz.

Demiryolu Taşımacılığı Avantajları

Uluslararası demiryolu  taşımacılığı, günümüzde yüksek talep görmektedir ve bazı yüklerin taşınması noktasında neredeyse alternatifi yok denilebilir. Bu da tren taşımasının sağladığı avantajlardan kaynaklı bir durumdur. Özellikle çok ağır tonajlı yüklerde demiryolu taşımacılığının önemi büyüktür. Ayrıca zorlu iklim koşullarının hakim olduğu bölgelerde tren taşımacılığı tercih edilmektedir.

Demiryolu Taşımacılığı Alternatiflerine Göre Daha Güvenlidir

Demiryolu  taşımacılığı, diğer taşıma türlerine göre daha güvenilirdir. Sistematik bir yapısının olması, kaza oranının çok düşük olması, yüke hasar verecek olası durumların azlığı ve hava koşullarından neredeyse etkilenmemesi tamamen bu taşıma türünü ön plana çıkarmaktadır. Zorlu iklim koşullarında bile gecikmesiz ulaşım tren taşımacılığında sağlanmaktadır. Ayrıca bir ray üzerinde hareket eden vagonlardan oluştuğu için kaza riski çok ama çok daha düşüktür.

Demiryolu Taşımacılığında Fiyatlar

Demiryolu ile tren  taşımacılığı, birçok yönden diğer alternatiflerine oranla daha uygun bir fiyat politikası izlemektedir. Ağır ve hacimli yüklerin taşınması için sağladığı uygun fiyatlar, uzun dönem boyunca da devam etmektedir. Sabit fiyatları sayesinde hizmeti almak isteyen kişilerin de daha rahat bütçe planlaması yapmasını sağlamaktadır.

demiryolu lojistik

Demiryolu Taşımacılığında Gümrük İşlemlerinde Hız Kazanın

Uluslararası geçişlerde demiryolu , transit ülkelerin tercih etmesinden dolayı karayoluna oranla geçiş üstünlüğüne sahiptir. Bu sayede sınırlarda bekletilme gibi bir sorun olmazsa yaşanacak zaman kayıplarının da önüne geçilmiş olur.

Uluslararası Demiryolu Taşımacılığında Sefer Süreleri Sabittir

Demiryolu  taşımacılığında taşıma süresi normale göre biraz uzun sürebilmektedir fakat bu durum planlama açısından herhangi bir soruna yol açmamaktadır. Sefer saatleri ve sefer sürelerinin belli olması sayesinde ulaşılması gereken zamana göre planlama yapılarak herhangi bir aksama olmaksızın yükün beklenilen sürede ulaşması sağlanır. Bu da tarafların sorun yaşamamasına ve planlarını sorunsuz işletmesine olanak sağlar.

Demiryolu Taşımacılığı Ağır Yükler İçin İdealdir

Demiryolu  taşımacılığı, ağır tonajlı yükler için uygun bir taşıma yöntemidir. Kapalı ve açık bir şekilde taşıması sağlanan yükler, demiryolu  ile sorunsuz ve hasarsız bir şekilde rahatlıkla taşınmaktadır.

Demiryolu Taşımacılığında Dezavantaj Nelerdir?

Demiryolu  taşımacılığının sağladığı avantajların yanında dezavantajlara da vardır. Bunların başında yurtiçinde teslimatın normalden daha uzun sürmesi gelmektedir. Avrupa’dan yaklaşık 5 güne gelen bir tren, yurtiçinde de hemen hemen aynı süreyi harcamaktadır. Bu da teslimatın normalden daha uzun sürmesine sebep olmaktadır.

Karayolunda sağlanan kapıdan kapıya teslimat, demiryolu nda çok mümkün olmamaktadır. Bazı ülkelerde fabrika içlerine kadar gelen ray sistemi mevcutken ülkemizde bu imkânlar çok az sayıdadırzdır. Bu da ekstra maliyetlere sebep olabilmektedir.

Uluslararası Demiryolu Taşımacılığıyla Taşınabilecek Yükler

Demiryolu  taşımacılığında taşınabilecek yükler, oldukça fazla çeşide sahiptir. Bu çeşitliliği sağlayan ise vagon tipleridir. Vagon tipine göre içinde taşınabilen yükler değişebilmektedir. Özellikle taşınması zor yükler için geliştirilmiş olan özel vagonlar bu noktalarda devreye girmektedir.

Bazı ürünleri sıralayacak olursak; ev ve mutfak eşyaları, yiyecek, içecek, canlı hayvan, paletli eşyalar, kömür, maden cevherleri, demir, boru, pancar, akaryakıt, tank, ağır iş makinaları, kamyon, otobüs, oto, iş ve tarım makinaları, trafo, reaktör, jeneratör, uzun çelik kütükler gibi yükler rahatlıkla taşınabilmektedir.

Uluslararası demiryolu  taşımacılığı, özellikle bazı yük gruplarında sıklıkla tercih edilebilmektedir. Transit ülkeler tarafında da kullanılıyor olması sayesinde sınırlarda sağlanan kolaylıklar da buna etki eden bir faktördür. Özellikle yurtdışında gelişmiş bir altyapıya sahip olan demir yolları, demiryolu  taşımacılığını daha cazip bir hale getirmiştir.

Tren ile Demiryolu  Lojistik

YLC Trans, demiryolu  taşımacılığı yapan başlıca firmalar arasında yer almaktadır. Ayrıca ağırlıklı olarak Gürcistan üzerinden Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan’a taşımacılık yapan YLC Trans, ağır ve hacimli yükler için güvenilir bir taşımacılık sağlamaktadır.

3. ülke taşımacılığı

Türkiye – Azerbaycan Demiryolu Nakliye

Ülkemizden Azerbaycan’a ya da Azerbaycan’dan ülkemize tüm ithalat ve ihracat ürünlerinizi demiryolu taşımacılığı ile hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde taşıyoruz. İster komple yükünüz isterse parsiyel demiryolu taşımacılığında lider ve öncü firma YLC Lojistik hizmetinizde.

Türkiye – Gürcistan Demiryoluyla Nakliye

Ülkemizden Gürcistan’a ya da  tüm ithalat ve ihracat ürünlerinizi demiryolu taşımacılığıyla hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde taşıyoruz. İster komple yükünüz isterse parsiyel demiryolu taşımacılığında lider ve öncü firma YLC Lojistik hizmetinizde.

Türkiye – Rusya Demiryolu Nakliye

Türkiye’den Rusya’ya yapacağınız ihracatlarda tren ile demiryolu taşımacılık hizmetleri ile YLC Lojistik her zaman yanınızda..

Türkiye – Özbekistan Demiryolu Nakliye

Ülkemizden Özbekistan’a yapacağınız tüm ihracatlarınızda hızlı, ekonomik ve güvenli demiryolu taşımacılığı ile sizlere çözümler üretiyoruz. Yine aynı zamanda Özbekistan’ dan ülkemize getirmek istediğiniz ithal ürünlerde tren yolu ile taşımacılık hizmetleriyle yanınızdayız.

Türkiye – Kırgızistan Tren ile Nakliye

Ülkemizden Kırgızistan ya da Kırgızistan’dan ülkemize yapacağınız tüm ihraç ve ithal ürünlerin demiryolu taşımacılığında Ylc Lojistik güvenli ve ekonomik lojistik çözümleri ile sizlerle

Tüm ülkeler için demiryolu ile karayolu taşıma hizmetini kesintisiz birleştiriyoruz.

Scroll to Top