PROJE TAŞIMACILIĞI

proje taşımacılığı

YLC Lojistik, proje taşımacılığı dâhil birçok farklı taşımacılık türünde hizmet vermektedir. Diğer taşımacılık türlerine ek olarak ciddi tecrübe ve planlama isteyen proje taşımacılığı, profesyonel kişiler tarafından sunulması gereken bir hizmettir.

Taşımacılık sektöründe taşınan yükler, her zaman makul boyutlarda olmamaktadır. Bu gibi durumlarda bu yüklerin de taşınmasını sağlamak gerekmektedir. Fakat hem zarar görmemesi hem de boyutları itibariyle bu zorlu bir süreçtir ve özel çalışmalar yapılmadan taşınmaları imkânsızdır.

Proje Taşımacılığı

Proje taşımacılığı tanımına geçmeden önce gabari dışı eşyalar hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır. Fazlasıyla uzun, geniş veya yüksek eşyalar gabari dışı eşya olarak geçmektedir. Örneğin; köprüyol bacakları ve uydu sistemlerinin parçaları gibi yükler bu kapsamda düşünülebilir.

Proje taşımacılığı da gabari dışı olarak tanımlanan bu yüklerin taşınması işlemine verilen isimdir. Bu yüklerin taşınması için normalde oldukça basit olan işlemler bile karmaşık ve zor hale gelmektedir. Depolama, elleçleme ve dağıtım gibi süreçler, en ufak detayına kadar projelendirilir ve profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilir.

Yüklerin taşınması için hazırlanan proje, tamamen o yüke özgü olmaktadır. Taşımada kullanılacak araçlardan yardımcı ekipmanlara kadar her detay özenle düşünülmelidir. Ayrıca müşteri tarafından belirtilen detaylar da proje taşımacılığı kapsamında değerlendirilerek taşıma faaliyet yürütülür.

proje taşımacılığı

YLC Lojistik, tüm taşımacılık türlerinde olduğu gibi proje taşımacılığında da müşterilerine avantajlar sunmaktadır. Yüklerin anlık olarak izlenmesine sağlayan firmamız, tüm süreçleri şeffaf bir şekilde müşterilerine yansıtır. Her aşamada müşterinin bilgilendirilmesi sağlayarak belirsizlikleri ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca taşıma işlemine dair tahmini bir değer almak mümkün olmaktadır. Bu sayede yükleme ve teslimat için planlamalar yapılabilmektedir. Sunduğu destek ile her an ulaşılabilir olurken yaşanacak her türlü olumsuz duruma karşı çözümler üretir. Taşıma süreci boyunca yükler firmamız tarafından sigortalanır. Bu sayede süreç boyunca oluşabilecek herhangi bir aksaklık ve hasar için herhangi bir mağduriyet oluşması engellenmiş olur.

Proje Taşımacılığı Nedir?

Proje taşımacılığı, lojistik firması tarafından özenle yürütülmesi gereken bir işlemdir. Taşıma sırasındaki tüm aşamalar, özenle planlanır ve buna uygun bir şekilde gerçekleştirilir. YLC Lojistik firması olarak taşıma sırasında olması gereken tüm işlemler ve süreçler özenle planlanır. Ayrıca olası aksamalar da düşünülerek üretilecek çözümler plana dâhil edilir. Buna rağmen yaşanabilecek kaza ve olumsuz durumlar için yükün zarar görmemesine yönelik tedbirler alınır.

Taşıması yapılan yükün yedeğinin olmaması ve tekrar hazırlanmasının zaman alacak olması yükün önemini ortaya çıkarmaktadır. Bu sebeple yükün herhangi bir hasar görmeden hedefe ulaştırılması gerekir. Aksi durumda müşteriye verilecek zarara ek olarak lojistik firması da ciddi yaptırımlara maruz kalabilmektedir. Bu sebeple proje taşımacılığı sözleşmelerinde yüksek tazminat miktarları olmaktadır. Tüm taşımacılık türlerinde olduğu gibi proje taşımacılığının da sigorta yaptırılmaktadır. Bu sayede olası kaza ve hasar da sigorta devreye girmektedir.

Proje Taşımacılığında Güzergâh

Proje taşımacılığında güzergâh seçimi de sürecin önemli bir parçasıdır. Taşınan yükün yüksekliği, uzunluğu ve genişliği dikkate alındığında araçların bazı manevraları yapması mümkün olmamaktadır. Bu sebeple karayolu veya demiryolu olmak koşuluyla hangisi tercih edilirse edilsin güzergâha önem verilmelidir. Güzergâh boyunca kullanılacak olan köprüler, kavşaklar, dönemeçler, üst geçitler, alt geçitler ve benzeri yapıların özellikleri dikkate alınmalıdır. Ayrıca özel yüklerde karayolu taşımacılığında Ulaştırma Bakanlığından özel izine gerek duyulabilir. Aksi durumda taşıma işlemi yarım kalabilir veya ciddi hasarlar ortaya çıkabilir.

Proje Taşımacılıkta Operasyon Süreçleri

YLC Lojistik, proje taşımacılığı için gerekli olan uzman kişilere ve ekipmanlara sahiptir. Projenin hazırlık aşamasından teslim aşamasına kadar tamamen profesyonel kişiler hizmet vermektedir. Taşıma operasyonu başlamadan önce güzergâh boyunca geçilecek ülkelerden izinler alınmaktadır. Bu izinler diğer taşımalardan farklı olarak önceden alınır ve ücretlerinin ödemesi yapılır. Ülkelere giriş sonrası araçlara ülke tarafından tahsis edilen koruma araçları eşlik eder. Başarılı bir şekilde hedefe ulaşan yükler için yüklerin ağırlığına uygun vinç, yükle beraber hedefe gider.

Taşımacılıkta Kullanılan Araçlar

Taşıma işlemlerinde yüklerin yüklenmesi, boşaltılması ve taşınması sırasında yardımcı ekipmanlar kullanılır. Bunlar yüke zarar vermeden sürecin başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlayan araçlardır. Vinçler, taşıyıcı kirişler, yük yayıcı kirişler, çelik destekler, halatlar, kriko sistemleri ve tahta takozlar şeklinde sıralayabileceğimiz bu araçlar, projeye özgü olarak farklılaşabilirler.

 
3. ülke taşımacılığı

Türkiye – Azerbaycan Demiryolu Nakliye

Ülkemizden Azerbaycan’a ya da Azerbaycan’dan ülkemize tüm ithalat ve ihracat ürünlerinizi demiryolu taşımacılığı ile hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde taşıyoruz. İster komple yükünüz isterse parsiyel demiryolu taşımacılığında lider ve öncü firma YLC Lojistik hizmetinizde.

Türkiye – Gürcistan Demiryoluyla Nakliye

Ülkemizden Gürcistan’a ya da  tüm ithalat ve ihracat ürünlerinizi demiryolu taşımacılığıyla hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde taşıyoruz. İster komple yükünüz isterse parsiyel demiryolu taşımacılığında lider ve öncü firma YLC Lojistik hizmetinizde.

Türkiye – Rusya Demiryolu Nakliye

Türkiye’den Rusya’ya yapacağınız ihracatlarda tren ile demiryolu taşımacılık hizmetleri ile YLC Lojistik her zaman yanınızda..

Türkiye – Özbekistan Demiryolu Nakliye

Ülkemizden Özbekistan’a yapacağınız tüm ihracatlarda hızlı, ekonomik ve güvenli demiryolu taşımacılığıyla size çözümler üretiyoruz. Yine aynı zamanda Özbekistan’ dan ülkemize getirmek istediğiniz ithal ürünlerde tren yolu ile taşımacılık hizmetleriyle yanınızdayız.

Türkiye – Kırgızistan Tren ile Nakliye

Ülkemizden Kırgızistan ya da Kırgızistan’dan ülkemize yapacağınız tüm ihraç ve ithal ürünlerin demiryolu taşımacılığında Ylc Lojistik güvenli ve ekonomik lojistik çözümleri ile sizlerle

Tüm ülkeler için demiryolu ile karayolu taşıma hizmetini kesintisiz birleştiriyoruz.

Scroll to Top