kARAYOLU TAŞIMACILIĞI

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI

Karayolu taşımacılığı, eskiden beri en çok tercih edilen taşımacılık yöntemlerinden birisidir. Çoğu sektöre ait yüklerin güvenli bir şekilde taşınmasına olanak sağlayan karayolu nakliye, istenilen zaman dilimlerinde yük taşınmasına da olanak sağlar.

Karayolu Taşımacılığı Neden Tercih Edilir?

Karayolu taşımacılığı, lojistik anlamda en çok tercih edilen ve taşımacılığın temelini oluşturan bir taşımacılık yöntemidir. Yük taşınmasında hedeften hedefe tamamen karayolu alt yapısı kullanılır. Ekonomik olmasının yanı sıra herhangi bir aktarım yapmadan yüklerin hedefe güvenli bir şekilde ulaştırılması sağlanır.

Karayolu taşımacılığı, özellikle kısa mesafeli yerlerde daha hızlı ve güvenli bir seçenektir. Diğer taşıma alternatiflerine oranla daha da ekonomik olmaktadır.

Karayolu Taşımacılığında Avantajlar

Karayolu nakliye, eskiden olduğu gibi günümüzde de sıklıkla tercih edilir. Yük taşımacılığında farklı alternatiflerin olmasına rağmen halen daha bu sıklıkla tercih edilmesi, sunmuş olduğu birçok avantajdan kaynaklanmaktadır.

Karayolu Lojistik Kısa Mesafeler İçin İdealdir

Karayolu taşımacılığı, özellikle kısa mesafe taşımacılık için idealdir. Kısa mesafelerde herhangi bir ek sürecin olmaması ve diğer alternatiflere göre daha ekonomik olması sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca diğer alternatiflerine göre daha hızlı olmaktadır.

Kapıdan Kapıya Teslimat

Karayolu taşımacılığının diğer bir pozitif yönü, taşınacak yükün kapıdan alınıp hedefe kadar herhangi bir ek süreç olmadan taşınabilmesidir. Bu sayede her iki taraf için de süreç rahatlıkla takip edilmektedir ve daha pratik olmaktadır.

Taşıma sırasında aralarda herhangi bir ek sürecin olmaması, operasyonel anlamda verimi artırmaktadır. Ayrıca yük, taşıma sürecinde neredeyse tekrar dokunulmadan hedefe varmaktadır.

İstenilen Zaman Diliminin Tercih Edilebilmesi

Karayolu taşımacılığı, istenilen zamanlarda hizmet verebilmektedir. Bu sayede taşınacak olan yük istenilen zamanda yola çıkmaktadır ve istenilen zamanda hedefe ulaşabilmektedir. Karayolu nakliyede hedefe ulaşma zamanı ise ortalama zamanlar dikkate alındığında çok istisnai bir durum olmadığı sürece sapmamaktadır.

Karayolu Taşımacılık ile Farklı Noktalara Teslimat İmkânı

Karayolu taşımacılığının sunduğu en kullanılabilir avantajlardan birisi de yükün farklı farklı noktalara teslimatının yapılabilmesidir. Bu sayede göndericiler, tek seferde birçok noktaya teslimat fırsatı elde etmektedir ve bu da maliyeti doğrudan etkileyen bir unsurdur.

Farklı Hacimli Yüklerin Taşınabilmesi

Yüklemeler sırasında farklı hacimli yükler, çoğunlukla sorun oluşturabilmektedir. Fakat karayolu taşımacılığında bu durum rahatlıkla ele alınarak, istenildiği şekilde yükleme yapılabilmektedir. Bu sayede de taşınacak olan yükün çeşitliliği artmaktadır.

Aksakların Daha Az Olması ve Düşük Hasar Riski

Diğer taşımacılık dallarında karayolu taşımacılığına göre, yükün taşınma süreçlerinde oluşabilecek aksaklıklar, her zaman yönünden hem de hasar yönünden sorunlara sebep olabilmektedir. Bu noktada karayolu taşımacılığında bu durum daha düşük olmaktadır. Karayolunda kaza oranları daha yüksek olsa da yük taşımacılığı yapan araçların bu kazalara karışma oranı oldukça düşüktür. Karayolu nakliyede yükün çıkış ve varış sürelerinde de alternatiflerine oranla daha az aksaklık olmaktadır.

parsiyel karayolu taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı Parsiyel (Grubaj) Taşıma

Karayolu taşımacılığı için parsiyel taşımacılığın önemi büyüktür. Parsiyel taşımacılığı bir aracın dolmadığı yüklerde daha küçük yüklerin birleştirilmesi ile yapılır. Bu bakımdan küçük yüklerde tüm nakliye bedelini ödemek yerine, sadece kaplanan alan ve ağırlık kadar nakliye ücreti ödenir. Uluslararası karayolu taşımacılığında bu özellik ithalat ve ihracatta nakliye yükünü ortadan büyük ölçüde kaldırmaktadır.

Karayolu Lojistik Hizmeti Dezavantajları Nelerdir?

Karayolu taşımacılığı, avantajları ile beraber bazı dezavantajlara da sahiptir. Bu durumları bilmek tercih etme noktasında sizi daha doğru yönlendirecek ve doğru tercihi yapmanızı sağlayacaktır. Karayolu taşımacılığının en önde gelen dezavantajı, tek seferde taşınabilen yükün çok fazla olamamasıdır. Bu da birden fazla araç talebine neden olmaktadır ve maliyeti etkilemektedir. Bu sebeple böyle durumlarda çoğunlukla, alternatiflere yönelim olmaktadır.

Karayolu Alt Yapısının Etkisi

Karayolu taşımacılığında kullanılan karayolu altyapısında yatırım diğerlerine göre daha azdır. Ayrıca bakım çalışmaları da yetersiz olmaktadır ve ulaşımı etkilemektedir. Olumsuz hava şartları da aynı şekilde karayolu taşımacılığını olumsuz etkileyen faktörlerdendir.

Uluslararası Karayolu Nakliye

Karayolu taşımacılığı denildiğinde sadece yurtiçi yük taşımacılığı akla gelmemelidir. Eskiden olduğu gibi günümüzde de uluslararası yük taşımacılığında karayolu sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle ülkemize yakın ülkelerden olan Azerbaycan, Gürcistan ve Rusya’ya karayolu ile yük taşıması yapılmaktadır.

İthalat ve ihracatların yapılması sırasında tercih edilen uluslararası karayolu taşımacılığı, güvenilir olmasının yanı sıra imkân veren her yere ulaşımının olması sayesinde de önem arz etmektedir.

Karayolu Lojistik Hizmetleri

YLC Trans, yurtiçi ve yurtdışı için talep edilen uluslararası karayolu lojistik hizmetini kendi araçlarıyla vermektedir. İhtiyaca göre farklı tip araçlarıyla da hizmet veren YLC Trans, sektördeki tecrübesini profesyonel ekipleriyle birleştirerek kaliteden ödün vermemektedir.

YLC Trans; Rusya, Azerbaycan ve Gürcistan gibi çok sayıda ülkeye başta karayolu olmak üzere lojistik hizmeti sağlamaktadır ve taşıma süreçlerindeki işlemler için de destek vermektedir.

Karayolu Taşımacılığı Sağladığımız Ülkeler

Kafkas ülkeleri ve Rusya başta olmak üzere bir çok ülkeye karayolu komple taşımacılık ve parsiyel nakliye hizmeti vermekteyiz.

Azerbaycan Karayolu Taşımacılığı

Başta Azerbaycan’ın başkenti Bakü olmak üzere, Ylc Lojistik olarak Gence, Şeki, Gobustan, Khacmaz gibi Azeri şehirlere de karayolu nakliye ve parsiyel taşımacılık hizmeti vermekteyiz. Siz de grubaj taşımacılık ile ithalat ve ihracatınıza hız katmak için Ylc Lojistik ile çalışmanın ayrıcalıklarından yararlanın.

Gürcistan Karayolu Taşımacılığı

Ylc Lojistik Gürcistan karayolu taşımacılık konusunda, uzman personeli ve yılların verdiği sektör deneyimleriyle  yüklerinizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde taşır.

Kendi öz varlığımız olan araçlarla Gürcistan’da başlıca Batum, Gori, Telavi, Tiflis, Rustavi şehirlerine karayolu taşımacılık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca Gürcistan’a demiryolu taşımacılığı hizmetimizde bulunmaktadır.

Kazakistan Karayolu Taşımacılığı

Türkiye’nin her bölgesinden Kazakistan’ın tüm şehirlerine komple karayolu taşımacılığı hizmeti vermekteyiz.

Ylc Lojistik kendi filosundaki araçlar ile Kazakistan’da başta Astana, Almatı, Atrau, Aktau, Aktobe, Karaganda, Kızılordu, Kokchetau, Kostanay, Shymkent şehirlerine komple ve parsiyel karayolu taşımacılık hizmeti vermekteyiz.

Kırgizistan Karayolu Nakliye

Uzman kadromuz ve kendimize ait tır filomuz ile Türkiye’nin her bölgesinden Kırgizistan’ın tüm şehirlerine karayolu taşımacılığı hizmeti vermekteyiz.

Kırgızistan’da karayolu nakliye yaptığımız başlıca şehirler  Batken, Bişkek, Çuy, Celal-Abad, Narın, Oş, Talas ve Issık Göl şehirleridir.

Rusya Karayolu Taşımacılık

Gerek ihracat için gerekse ithalatlarınızda karayolu lojistik ihtiyaçlarınıza YLC Lojistik en hızlı ve ekonomik çözümler sunuyor. Kendi bünyemizde bulunan araçlarımız ile Moskova, St Petersburg, Yekaterinburg, Kazan, Nijniy Novgorod, Volgograd, Ufa, Soçi, Rostov, Novosibirsk, Çelyabinsk, Samara, Tolyatti, Omsk, Vladiostok, Nurmansk, Krasnoyarsk, Pskov başta olmak üzere Rusya’nın her şehrine hizmet veriyoruz.

*** Özel yük ve geçişler için Ulaştırma Bakanlığı‘ndan özel izin alınması gerekmektedir.

Scroll to Top