Uluslarası Nakliye

uluslararası nakliye

Uluslararası nakliye, ithalat ve ihracatın isteklerine cevap verilmesi noktasında oldukça önemlidir. Bu sebeple her ülke için kritik öneme sahiptir ve gelişmiş bir taşımacılık hizmeti ülkelerin yararına bir durumdur.

YLC Lojistik ağırlıklı olarak Gürcistan, Azerbaycan ve Rusya ile uluslararası nakliyeler yapmaktadır. Tüm Avrupa ülkelerine de taşıma olanağı sunan YLC Lojistik, sektörün lider firmaları arasına adını yazdırmıştır. Sağladığı kolaylıklara ek olarak ekstra hizmetler ve kalite, müşterilerin memnuniyetini de artırmaktadır.

Uluslararası Nakliye Hizmeti

Uluslararası nakliye, ülkeler arası taşımacılık hizmeti verilen yük taşımacılığına denilmektedir. Bir taşımacılık alternatifi değil, yükün ülkeler arası taşınması sebebiyle böyle isimlendirilmiştir. Uluslararası nakliye hizmeti, diğer taşımacılık işlemlerinde olduğu gibi karayolu, denizyolu, demir yolu ve havayolu ile yapılabilir.

Uluslararası nakliye, gidilecek ülkeye göre araç sayısı ve günlerde değişiklik gösterebilmektedir. Bünyemizde bulunan araçlar ve dorseler sayesinde farklı ürün grupları rahatlıkla taşınabilmektedir. Ayrıca araç bakımları da düzenli olarak yapılarak güvenli bir nakliye hizmeti sunulur.

uluslararası nakliye

YLC Lojistik olarak sunduğumuz hizmetler, tamamen profesyonel ekipler tarafından uzman kişilerin kontrolünde yürütülmektedir. Uluslararası nakliye hizmeti için tüm süreçler bu ekipler tarafından değerlendirilerek, uygun bir plan oluşturulur. Bu plana göre izlenmesi gereken rota, tahmini varışlar, yol ve hava şartları her yönüyle ele alınmış olur. Bu sayede yüklerin güvenli bir şekilde ulaştırılması için gerekli tedbirler alınır. Ayrıca yüklerin yüklenmesi ve boşaltılması aşamasında da son teknoloji cihazlar ve uzman kişiler görev almaktadır. Çünkü özellikle parsiyel taşımacılık seçiminde yüklerin hatalı boşaltılması veya elleçleme işleminin fazla olması süreci olumsuz etkileyebilmektedir ve yüke hasar verilebilir.

YLC Lojistik Uluslararası Nakliye Avantajları

Uluslararası nakliye, zorlu bir süreçtir ve doğru yönetilmediği takdirde ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunların oluşmaması için tecrübenin uzman kişilerle birleştirilmesi gerekir. Bu noktada firmamız birçok avantaj sunmaktadır.

Uluslararası taşımacılık, farklı ürün gruplarıyla yapılabilmektedir. Tek müşteriye ait yüklerin taşınması da sağlanabilirken farklı müşterilere ait farklı ürün gruplu yükler de dâhil edilebilmektedir. Bu sayede maliyet düşürülebilmektedir.

Karayolu tercihi yapıldığında yüklerin kapıdan alınarak kapıya kadar teslimatı yapılabilir. Özellikle fabrikalar için tercih edilmesi sayesinde yükler fabrikadan ekstra bir maliyet ve zaman kaybı olmaksınız teslim alınabilmektedir. Uluslararası nakliye için oldukça önemli olan bu özellik sayesinde yükünüzün gittiği ülkede kapıya teslimat yapılır.

YLC Logistik, komple taşımacılık tercih edilmediği durumlarda parsiyel taşımacılığı sunmaktadır. Parsiyel taşımacılık sayesinde yükleri komple bir aracı doldurmayan müşteriler bir araya gelerek yüklerini tek bir araca sığdırmaktadır. Bu sadece maliyet ciddi oranda düşerken, bekleme süresi azalacağı için zamandan da tasarruf sağlanmaktadır.

Uluslararası Nakliyede Zamanlama

Uluslararası nakliye işlemi için çıkış ve varış zamanlarının belirtilebilmesi önemli bir artı olabilmektedir. Özellikle gece vakitlerinde iniş olması durumu pek istenilen bir durum değildir. Yükleriniz Ylc kapıdan kapıya teslim seçeneği ile yüklerinizi fabrikanızdan teslim alır. Teslimat için belirtilen zamana uygun olarak yola çıkış yapan araçlar, tahmini süreyi temel alarak teslimat noktasına ulaşır ve teslimatı mümkün oldukça teslimat zamanında gerçekleştirir. Bu zamanlar, yaşanılabilecek bazı aksaklıklardan dolayı bazen küçük sapmalarla gerçekleştirilir.

YLC Lojistik olarak uluslararası nakliye hizmetimizi tüm şeffaflığıyla müşterilerimize sunmaktayız. Tüm süreçleri izleyebilmelerini ve takibini yapabilmelerini sağlayarak herhangi bir belirsizlik ve kafa karışıklığını ortadan kaldırıyoruz. İstenildiği durumda anlık olarak yüklerinin hangi aşamada ve nerede oldukları görebilirken farklı kanallar üzerinden de aşamalar hakkında bilgilendirme mesajları iletiyoruz. Tüm soru ve sorunlar için hizmet veren uzman kişiler ise 7/24 destek sağlayarak süreçlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesinde aktif ve önemli bir rol oynamaktadır.

Uluslararası nakliye hizmeti, teslim alınan tüm yükleri teslimatına kadar ki süreçte sigortalamaktadır. Böylece oluşabilecek hasarlarda sigorta devreye girerek zarar yaşanılmasının önüne geçilmiş olur.

İzinler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uluslararası nakliyeler, çoğu zaman birkaç ülke sınırından geçerek yapılması gereken bir hizmettir. Bu sebeple başta Ulaştırma Bakanlıklarından izinlerin alınması ve bu süreçte ihtiyaç duyulacak tüm belgelerin hazır olması gerekmektedir. Uluslararası nakliye hizmeti konteyner taşımacılık ile yapılacaksa izinlerin önceden alınması ve ücretlerin yatırılması gerekir. Ayrıca sınırları içinde bulunulan ülkenin yasalarının da iyi bilinmesi ve uyulması, taşımacılık sırasında aksaklık yaşanmaması için önemlidir.

Uluslararası Nakliye Ülkeler

YLC Trans AB ülkelerinden komple Gürcistan, Azerbaycan ve diğer CİS ülkelerine profesyonel transit nakliye, grupaj, parsiyel hizmetleri verilmektedir.

Uzman kadromuzla ve güvene dayanan tecrübemiz sonucunda sizin ticaretinize katkı sağlamaktan gurur duyarız. Lojistik alanda hizmet verdiğimiz ülkeler;

– AZERBAYCAN

– GÜRCİSTAN

– RUSYA

– KIRGISİZTAN

– KAZAKİSTAN

– ÖZBEKİSTAN

– TÜRKMENİSTAN

– TACİKİSTAN

– İRAN

– NAHÇIVAN ve DİĞER KAFKAS ÜLKELERİ – TÜM AB ÜLKELERİ

Ülke kısıtı olmadan bu taşımalarda müşterilerimizin transit ticaretlerinde de lojistik hizmeti sunmaktayız.

Scroll to Top