Komple Taşımacılık

komple taşımacılık

Komple taşımacılık, YLC Lojistik tarafından sunulan yüksek müşteri memnuniyetine sahip bir hizmettir. Karayolu, denizyolu, havayolu ve demir yolu gibi taşımacılık türleri ile uyumlu bir şekilde çalışabilir. Bu sebeple oldukça yoğun bir şekilde talep edilmektedir.

YLC Lojistik, komple taşımacılığın tüm süreçlerinde profesyonel ekiplerle hizmet vermektedir. Son teknoloji cihazlarla sağlanan destekler, alınan hizmetin kalitesini yükseltirken müşteri memnuniyeti de sağlamaktadır.

Komple Taşımacılık Nedir?

Komple taşımacılık, tek bir müşteriye ait yükün bir araca yüklenerek taşınması işlemine verilen isimdir. Bu yöntemde yükün aracı tam olarak doldurması önem arz etmektedir. Bütün taşıma konteyner ile taşınabildiği gibi açık araçlar ile de taşınabilmesi mümkündür. Yoğun bir şekilde kullanılan bu taşımacılık türü, müşteriye birçok kolaylık sağlamaktadır.

Komple taşımacılık ile ağır tonajlı ve hacimli yüklerin taşıması da yapılabilmektedir. Karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu ile beraber tercih edilebilecek bir tür olan bu taşımacılıkta YLC Lojistik olarak farklılıklar da ortaya koyuyoruz.

YLC Lojistik Tarafından Sunulan Avantajlar

Komple taşımacılık, diğer alternatiflerine oranla birçok avantaja sahiptir. Bunun en iyi örneklerinden birisi de gördüğü talebin oldukça fazla olmasıdır. Bu avantajlara ek olarak YLC Lojistik tarafından müşterine sunulan avantajlar da mevcuttur.

Yükün tek bir müşteriye ait olması sebebiyle herhangi bir bekleme söz konusu olmamaktadır. Bu sayede yüklemesi yapılan yükün istenildiği zaman yola çıkması mümkün olmaktadır. Ayrıca yükleme sonrası başka bir yükleme olmayacağı için elleçleme de azalmaktadır.

Komple taşımacılık; karayolu, denizyolu, havayolu ve demir yolu olmak üzere farklı seçeneklere sahiptir. Bu sayede yüke ve zamana en uygun bir şekilde planlama yapılabilmektedir. Yoğunlukla karayolunda tercih edilen bir seçenek olan komple taşımacılık, her türe ait avantajları da bünyesinde bulundurmaktadır.

komple taşımacılık

Komple taşımacılık hizmetinin sadece tek bir müşteriye veriliyor olması sayesinde aracın dolması beklenmeden kalkış sağlanabilir. Bu durumda eğer araç kapasitenin tamamı doldurulursa oldukça ekonomik olabilmektedir.

Karayolu Komple Taşımacılığı

Komple taşımacılık için karayolunun tercih edilmesi durumunda kapıdan kapıya teslimat şansı olmaktadır. Yük aktarmasız bir şekilde fabrikadan alınarak teslimat noktasına kadar açılmadan ve herhangi bir müdahalede bulunulmadan taşınır. Bu sayede yükün hasar görmesinin önüne geçilirken elleçleme işlemleri de azaltılır. Ayrıca teslimatın tek bir yere yapılacak olması sebebiyle ciddi anlamda zamandan tasarruf sağlanabilir.

Komple taşımacılıkta karayolunu nakliyenin tercih edilmesi durumunda bir başka avantaj ise yükün istenilen zamanda teslim alınması ve teslimatının yapılmasıdır. Bu noktada araç yükleme noktasına belirtilen sürede gider. Yükün yüklenmesi sonrası teslimat kaçta yapılacaksa ona göre bir zaman belirlenip yola çıkarılır. Bu sayede her iki tarafın da planının aksaması engellenir. Ayrıca tahmini sürelere çok yakın zamanlarda teslimatlar yapıldığı için aksamalara da sebebiyet verilmez.

Taşımacılıkta Müşteri Memnuniyeti ve Sunulan Hizmetler

YLC Lojistik olarak müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu hizmetler sunmaktayız. Sunulan hizmetler için şeffaf bir bilgilendirme ve süreçler işleterek müşterilerin her durumdan haberdar olmasını sağlamaktayız. Komple taşımacılık da nakliye süreci boyunca her aşamada farklı kanallar üzerinden sağlanan bilgilendirmeler, dilenildiği durumda müşteri tarafından da sürecin takibi ile desteklenmektedir. Ayrıca tamamen uzman kişiler tarafından sunulan destek, 7/24 kesintisiz bir şekilde sağlanmaktadır. Herhangi bir sorun veya belirsizlik noktasında dilenildiği zaman destek veren uzman kişilere ulaşılarak süreç hakkında bilgi alınabilmektedir.

Taşıma süreci boyunca risklerin de olduğu bir gerçektir. Bu sebeple yükün teslim alındığı andan itibaren teslimata kadar yük, sigortalanmaktadır. Bu sayede taşıma süreci içinde bir hasar ve kaza olması durumunda mağduriyet oluşmasına fırsat verilmemektedir.

Komple Taşımacılığın Dezavantajları ve Öneriler

Komple taşımacılıkta da  diğer nakliye çeşitlerinde olduğu gibi bazı dezavantajlardan söz edilebilir. Özellikle bu türde aracın komple doldurulması önem arz etmektedir. Aksi durumda araçta boşluklar kalacağından dolayı gereksiz bir maliyet artışı olacaktır. Bu gibi durumlarda komple taşımacılığın yerine parsiyel taşımacılık tercihi yapılabilir. Ayrıca YLC Lojistik olarak yükünüze dair bilgileri bizimle paylaşmanız durumunda size en uygun yöntemi en uygun fiyatla sunabiliriz.

Uluslararası Komple Taşımacılık

YLC Lojistik, uluslararası taşımacılık hizmeti ile birçok farklı ülkeye taşımacılık yapmaktadır. Komple taşımacılıkda karayolu, denizyolu, havayolu ve demir yolu ile uluslararası taşımacılık gerçekleştiren firmamız, sağladığı güven ve sunduğu kalite ile sorunsuz ve güvenli bir teslimat sağlamaktadır. Ağırlıklı olarak Rusya, Gürcistan ve Azerbaycan’a taşıma faaliyeti gerçekleştiren YLC Lojistik ile birçok Avrupa ülkesine de teslimatlar sağlayabilirsiniz

Scroll to Top